Kuidas saavutada seesmine rahu – 7 nippi Võluhaldjalt

Seesmine rahu

Kaasaegne elutempo on meie keha ja meele jaoks liiga kiire. Oleme palju loomulikuma ja puhtama elurütmi jaoks kujundatud. Ühiskond arenes meie hingedest kiiremini ja andmete kohaselt suureneb stressis inimeste arv aasta-aastalt.

Õppimine, töö, majapidamine, rahalised ja perekondlikud probleemid – kõik see mõjutab närvisüsteemi negatiivselt. Ühel hetkel inimene lihtsalt laguneb väsimuse ja kuhjunud probleemide tõttu.

Et anda uusi mõtteid aja maha keeramiseks ning seesmise rahu tunnetamiseks, oleme toonud välja 7 nippi, et saaksid end sellel elu teekonnal toetada.

Seesmine rahu

1. Alusta väikeste sammudega

Ära torma uutesse väljakutsetesse ja ülesannetesse kohe sisse. Võta hetk hingamiseks ning vaata, ega su tööde nimekiri juba liiga suureks pole kuhjumas. Võib-olla tuleks need väljakutsed hilisemale hetkele paigutada, et mitte läbipõleda.

2. Enda tundmaõppimine

Kui me ei tunne ennast, siis ei saa me oma keha märguannetest aru. Keha on sageli targem kui meel. On võimalik lugeda palju eneseabi raamatuid ja mitte kunagi omandada oskusi enne, kui õpitut praktikas rakendanud ei ole. Sõnu tuleb positiivsete tegudega toetada ja seesmise rahuni jõuad, kui õpid kõigepealt ennast isiklikul tasandil tundma.

3. Pööra tähelepanu signaalidele

Kõigepealt, pööra tähelepanu signaalidele, mida keha pinge- ja stressiolukordades saadab. On oluline seda tunnetada, mitte pelgalt teadvustada. Teinekord tuleb just aeg maha võtta, soe vann ettevalmistada, vannipomm välja valida ning küünlavalguses lõõgastuda.

4. Kujunda oma keskkond ringi

Meie suurim pingeallikas ei pruugi olla mitte töö või kohustused, vaid meie kodune keskkond. Tuleb oma keskkonda muuta kas kolides, või ringi kujundades. Selleks sobivad näiteks lõhnastatud difuuserid, pastelsed looduse toonid, minimalistlikum sisustus, puhtad noodid ja voolav ruumipaigutus.

5. Tervislik toitumine annab päevale hoo sisse

Toit on meie keha jaoks oluline, sest toit ei mõjuta mitte ainult meie keha, vaid ka meeleolu. Toit pole lihtsalt midagi, mida kolm korda päevas süüa, vaid see on meie igapäevane kütus. Me ei paneks oma autosse kütust, mida ei usalda. Miks siis süüa toitu, mis pole kvaliteetne.

6. Loodus on sinu liitlane

Meie hinged on loodusega seotud ja looduses tunneme end kõige vabamalt. Aeg-ajalt on hea tänapäevasest kõrghoonete djunglist metsa, rabasse või mereäärde põgeneda ja lihtsalt vaiksetel loodusehelidel end paitada lasta.

Kui loodusesse pole võimalik minna, siis Võluhaldjal on olemas looduse lõhnadega ruumilõhnastajad, et tuua looduse meeleolu sinu koju.

7. Energiapuhastus

Just nii, nagu meie oleme energiate juhid, salvestavad ka meie kodud energiaid. Kui negatiivne energia hakkab sinu kodus hoogu võtma, siis on aeg oma kodus energiapuhastus läbi viia. Selleks sobivad traditsioonilised viirukid, salvei, lõhnakoonused, jne.
Loe siit lähemalt, kuidas viia läbi kodune energiapuhastus.

Seesmise rahu leidmine ja saavutamine ei ole lihtne tee. Olles juba rahuni jõudnud, oskad seda väärtustada ja uuesti saavutada – kui elu peaks pöörisesse langema. Loodetavasti oli nendest seitsmest nipist kasu enda hingele pai tegemiseks ja seesmise rahu saavutamiseks.

Tänapäeva kiire elutempo kulutab meid igast nurgast üheaegselt ja vahepeal tuleb hinge heaolu nimel aeg maha võtta, et iseendaga loomuliku poolega taas ühendus luua. Päikest sulle!

Sinu Võluhaldjas

Comments
  • Suurimad tänud nõuannete eest ja erilised tänud pakki ja üllatuste eest .!
    Jõudu ja jaksu teie tegemistele !
    Tänulik Sirje Lees-Šmutova

  • Nii äge avaleht!
    Ma eelmisel korral ei pannud tähelegi, et lilled liiguvad 🙂 Täna, kui jäin pikemalt vaatama, märkasin liikuvaid lilli. Nii rahustav ja suu läks naerule. Edu teile!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga