Egiptuse elurist Ankh - tervist ja elu hoidev

4,20

Tootekood: - Kategooria:

Kirjeldus

Ankh on ristitaoline sümbol, mille ülaosas on silmus. Esmapilgul võib seda ekslikult pidada kristlikuks ristiks, kuid lähemal vaatlusel selgub, et see on hoopis midagi muud. Ankhi ilu ei seisne mitte ainult välimuses, vaid ka tähenduses – elus.

Ankhi sümboli esimesed hieroglüüfkujutised pärinevad aastast 3000 eKr (rohkem kui 5000 aastat tagasi). Kuid teadlased usuvad, et sümbol on tõenäoliselt isegi vanem kui see, selle päritolu on antiikajast. Ankhi võib leida kõikjal Vana -Egiptuse arhitektuuris ja kunstiteostes, mis näitab, et see oli äärmiselt oluline sümbol, millel oli tähendus.

Sümbolit kujutatakse sageli Egiptuse jumaluste ja autoritasude kujutistes. Ankhi kõige tavalisem kujutis on Egiptuse jumala kingitus kuningale või kuningannale, tavaliselt hoitakse Ankhi valitseja suus. See kujutas ilmselt jumalaid, kes andsid Egiptuse valitsejatele igavese elu, muutes nad elavaks jumalikkuse kehastuseks. Ankhi sümbolit võib näha paljude Egiptuse valitsejate sarkofaagidel.

Ankhi kasutati ka mitmesugustes positiivsetes väljendites ja tervitustes, näiteks:

Olge terve/elus
Soovin teile pikka elu/tervist
Elus ja terve

 

Väga paljud inimesed panevad eluristi endale (auto)võtmete külge, et tagada kindlus ja hoiaks õnnetusi eemale. Mõni kannab kaelas, et tervis oleks hea. 

 

38x21mm

Lisainfo

Värv

hõbedane, pronks

%
%
%

Egiptuse elurist Ankh - tervist ja elu hoidev

Lisa korvi