Murenukud

6,90

Laos

Tootekood: worrid Kategooria:

Kirjeldus

Murenukud on väikesed, enamasti käsitsi valmistatud nukud, mis on pärit Guatemala mägismaalt. Neid nimetatakse mõnikord Guatemala murenukkudeks või hädanukkudeks. Need pärinevad maiade kultuurist ja traditsioonidest.

Murenukud on traditsioonilise Guatemala legendi uskumatud tükid. Selle legendi järgi, mille täpne päritolu pole teada, muretseb nukk inimese asemel probleemi pärast, võimaldades inimesel rahulikult magada.

Kuidas kasutada murenukke
Murenuku mõte on aidata inimesel enne uinumist oma muredest lahti saada. Laste seas on kõige populaarsemad murenukud.

Inimene, kes tunneb mingit kerget ärevust, hoiab nukku käes ja räägib nukule ühest muret tekitavast asjast. Muret tekitav asi kandub üle nukule.

Nuku võib asetada padja alla. Mõned eelistavad asetada nuku spetsiaalsesse kasti.

Lõpuks saab inimene rahulikult magada, teades, et mure on kadunud, nukk on mure eest hoolitsenud ja aitab sellel kaduda.

Murenukke kasutatakse enamasti lastega. Paljud vanemad otsustavad nuku ööseks eemaldada. Lapsel võib siis olla “tõend”, et tema mured on kadunud.

Murenukkude kasutamise eesmärk on aidata inimesel oma muredega toime tulla, tuues need välja ja näidates, et nad on valmis enne magamaminekut oma muredest lahti laskma.

Lapsed, kellel on unehäired mingi kujuteldava hirmu tõttu (mis on nende maailmas vägagi reaalne), võiksid murenukkude kasutamisest kasu olla.

Iga nukk on erinev ja valitakse juhuslikult.

7×5.5cm

Murenukud

6,90

Laos