Mis on unenäopüüdjad ja kuidas need toimivad

Unenäopüüdja - Võluhaldjas

Unenäopüüdjad tuletavad meile meelde unenägude tähtsust. Need maagilised talismanid pärinevad põlisameerika Ojibwa hõimult, kus neid riputati voodite kohale, et magajaid kurja eest kaitsta.

Ämblikuvõrku meenutavaid rõngaid kaunistati pärlite ja sulgedega ning need sümboliseerisid ühtsust ja kaitset. Ojibwa rahvalt levisid unenäopüüdjad teiste hõimudeni ja said kiiresti tuntuks üle kogu maailma.

Unenäopüüdja - Võluhaldjas

Mis on unenäopüüdja roll?

Unenäopüüdjad aitavad magamise ajal kinni püüda halvad unenäod ja kurjad mõtted. Läbi selle kaitsevad need meid, et saaksime turvaliselt magada, ümbritsetuna vaid headest mõtetest.

Ojibwa hõim uskus nimelt, et õhk on täis nii häid kui halbu unenägisid. Unenäopüüdja ehk püha ring riputati magaja voodi kohale, kaitseks luupainajate eest.

Head unenäod tunnevad oma teed magajani ning liiguvad läbi unenäopüüdja aukude. Suled on justkui redelid, mis aitavad headel unenägudel magajani jõuda. Halvad unenäod seevastu jäävad võrku kinni ning kaovad hommiku saabudes esimeste päikesekiirtega.

Millest on unenäopüüdjad tehtud?

Kuna unenäopüüdjad sümboliseerivad lisaks muule ka lootust ja tervenemist, siis nende väljanägemine ning kasutusalad on põlisrahvaste talismanide omast mitmekülgsem. Sellegipoolest on unenäopüüdjatel oluline osa miljonite inimeste eludes üle kogu maailma.

Traditsioonilised unenäopüüdjad on tehtud erinevatest materjalidest. Vanasti kasutati puidust rõngaid, käsitsi valmistatud helmid, nahka ja sulgi.

Täna on materjalide mitmekesisus laiem ning leiab iga suuruse ja kujuga unenäopüüdjaid. Põlisrahvaste talismanid olid tegelikult vaid mõne sentimeetri suurused, sest materjalid olid väga hinnas.

Kuidas unenäopüüdjaid kasutada?

Selleks, et talisman kõige paremini toimiks, tuleb unenäopüüdja riputada oma voodi kohale, padja poolele. Hommikul hävitavad päikesekiired võrku kinni jäänud halvad unenäod. Unenäopüüdjad sobivad ka laste ja imikute voodite kohale riputamiseks.

Nagu teised energeetilised vahendid, on ka unenäopüüdjaid tarvis aeg-ajalt puhastada ja laadida. Seda saad teha viiruki või salveiga. Puhastamise ajaks ei pea sa talismani lae alt ära võtma. Tee viirukiga unenäopüüdja all ja ümber ringe. Piisab ka viirukit või salvei kasutamisest toas, kus unenäopüüdja asub.

Lähtu talismani valimisel oma isiklikest eelistustest ja sisetundest. See unenäopüüdja, mis sulle kõige rohem meeldib, ongi sulle kõige õigem.

 

Sinu Võluhaldjas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga