Eeterlike õlide mõju meeleolule ja nende kasutamine

Eeterlikud Õlid - Võlhaldjas

Jutud eeterlikest imeõlidest on vallutanud maailma. Sageli kuuleb, kuidas uued õlid võivad ravida pea igat haigust, alates luumurdedest kuni juuste väljalangemiseni.

Tihti saavad hädad alguse aga liigsest stressist ja halva energia tasakaalust, mis viib negatiivsete meeleseisundite tekke ja immuunsüsteemi nõrgenemiseni. Seega, tuleks ennekõike alustada just oma hinge- ja meeleseisundist.

Eeterlikud Õlid - Võlhaldjas

Mis on eeterlikud õlid?

Eeterlikud õlid on taimede lehtedest, koortest ja juurtest saadud konsentraadid. Need aitavad turgutada keha ja vaimu ning on head lisandid meie igapäevase meeleseisundi juhtimisel. Hinnanguliselt, on eeterlike õlisid erinevatel otstarvetel kasutatud juba üle 5000 aasta.

Eeterlikud õlid võivad muuhulgas aidata kaasa mälu parandamisele, ainevahetuse kiirendamisele, tähelepanuvõime suurenemisele, peavalu leevendamisele ning mitmete nahahaiguste, sealhulgas akne ja ekseemi, ravimisele. Õlide lõhna rahustav toime aitab tunda meelerahu, rahustades südamerütmi ja rahutuid mõtteid. Samas, on võimalik eeterlike õlide abil meelt ergutada ja erinevaid tundeid esile kutsuda.

Eeterlike õlide mõju meeleolule

Mitmed eeterlikud õlid on maailmakuulsad just oma rahustava ning meeleolu tõstva omaduse poolest. Toome välja mõned kõige levinumad looduslikud tujutõstjad.

Lavendliõli kasutus on levinud nii laste, täiskasvanute kui eakate hulgas. Meeldiva lõhnaga taim aitab leevendada stressi ja ärevust ning parandada tuju. Sobib ka õhtul parema une saamiseks.

Salvei õli stressi leevendavate omaduste tõestamiseks tehti 2014. aastal lausa uuring. Leiti, et läbi kortisooli alandamise toimib salveiõli antidepressandina. Samuti tuli välja, et õli võib kasutada vererõhu alandamiseks. See aitab omakorda kaasa rahunemisele ja lõõgastumisele.

Ylang ylangil ehk lõhnaval kanangal on kuninglik lõhn, mis on kasulik närvisüsteemile. Ylang ylangi eeterlik õli aitab lõõgastuda ning rahuneda, leevendades stressi ning parandades meeleolu. Tegemist on tugeva aroomiga õliga, mis võib liigsel tarbimisel tekitada peavalu ja -ringlust.

Lisaks mainitud õlidele kasutatakse meeleolu tõstmiseks muuhulgas ka roosiõli, bergamotiõli, eukalüptiõli ja piparmündiõli. Valikus on väga suur hulk erineva lõhna ja toimeainega õlisid.

Kuidas eeterlikke õlisid kasutada?

Eeterlikke õlisid saab meeleolu tõstmise eesmärgil kasutada mitut erinevat moodi. Kõige levinum ja ohutum viis on õli sissehingamine. Essentse võib tilgutada õhtul padjale või lisada paar tilka kuuma vette ning hingata sisse veeauru.

Alternatiivne võimalus on kasutada õlisid paikselt. Sega kokku üks tilk eeterlikku õli ühe tilga veega ning kanna õli kas kaelele, meelekohtadele või randmetele. Essentside kasutamine massaaži tegemisel tagab aga veelgi sügavama lõõgastumise. Puhtal kujul eeterlik õli võib mõnel juhul naha jaoks liiga intensiivne olla (näiteks teepuuõli puhul), siis on veega lahjendamine vajalik.

Tuju tõstvaid eeterlikke õlisid on mitmeid. Uuri erinevaid valikuid, katseta ja tunneta lõhnade maailma. Nii leiad just need taimed, mille essentsid sulle kõige paremini sobivad.

 

Sinu Võluhaldjas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga