Raha paneb rattad käima

Raha paneb rattad käima, Kas sa seda ei tea?

Raha eest võid kõike saada,
Kas sa seda ei tea?

Nii algavad laulusõnad, mis on pooltel eestlastel kindlasti peas. Aeg mõtistlusteks, et kas tõesti on raha nii võimas? Olles elus olnud erinevates punktides, mõistan ma raha väärtust. Ma ei ole laristaja ja rohkem koguja. Minu kohta on öeldud, et raha hakkas pähe. See on lause, mis jääb eluks ajaks meelde nii mulle, kui ka kõigile, kes sellest loost teavad. See riivas mind ja väga. Õnneks on mul toetav perekond ja lähedased, seega on see minevik, mis meenub vahel. 
Mitu korda kuus tuleb mulle ikka kiri, et kas on liiga vähe raha või keegi üritab ära osta teda asjade/rahaga või hoopis midagi muud. Aga kõik on seotud rahaga. Kõige valusam teema inimeste jaoks on alati, kui pere vahele tuleb raha. Näiteks laps ostab elukaaslasega kodu ja toetab ainult üks perekond ja teine on kade ja tulemus on tüli. Väärtused elus on juba erinevad. Alati üritan inimest mõistma panna, kui tõesti teisel poolel ei ole raha, aga kui asi on millegis muus, siis soovitan hoida eemale. Ma ei mõista kadedust. Sa oled ise ju oma õnne sepp ja lootusetuid olukordi pole. Mul on tütar tegelenud aastaid heategevusega. Nüüd on ta ametlikult MTÜ liige. Aga vahel kuulen, kuidas inimesed petavad ja mis kõik toimub, et asju saada. Inimesed teevad seda, et saada raha asjade eest. Õnneks tublid administraatorid juba eoses ennetavad petmist, aga milline peab olema ahastus, et petta? 
Jõulud on aeg, kus tehakse meeletult kingitusi. Tihti ka sellepärast, et korvata oma süütunnet tehtu eest. Siis on kallid kingid või raha. Mind ei paneks unustama ükski kink või summa tehtud valu. Aga ometi inimesed loodavad seda. Kutsutakse vist äraostmiseks? Oh, annan raha ja oleme heas suhtes edasi. See on nii vale ju. Aga siin on õige öelda, et raha ei pane alati rattad käima. Tekitab vastikust hoopiski. Kui sa teed halva teo, palu vabandust, mitte ära topi kinki või raha nina alla. Hingehaavu see ei paranda. 
Jah, raha eest saab palju. Aga ei iial õiget sõprust, austust ja väärikust. 
Mõnusat aasta lõppu! 🙂 

Jaga seda postitust

Share on facebook
Share on print
Share on email

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

error: Sisu on kaitstud!
0
    0
    Ostukorv
    Sinu ostukorv on tühiPoodi tagasi