1. Vaigista köha
Paljude aastate jooksul on köha leevendamiseks kasutatud eukalüptiõli. Tänapäeval on mõnel käsimüügi köharavimil üks toimeaine eukalüptiõli. Näiteks Vicks VapoRub sisaldab umbes 1,2 protsenti eukalüptiõli koos teiste köha pärssivate koostisosadega.

Populaarne hõõrumine kantakse rinnale ja kurgule, et leevendada köha sümptomeid nohu või gripi korral .

2. Puhasta oma kopsud
Kas köhite, kuid midagi ei tule? Eukalüptiõli ei suuda mitte ainult köha vaigistada, vaid aitab ka lima rinnast välja viia.

Eeterliku õliga valmistatud auru sissehingamine võib lima lahti saada, nii et köhides väljutatakse see. Eukalüptiõli sisaldava hõõrumise kasutamine annab sama efekti.

3. Hoia vead eemal
Sääsed ja muud hammustavad putukad kannavad haigusi, mis võivad olla meie tervisele ohtlikud. Nende hammustuste vältimine on meie parim kaitse.

4. Desinfitseerige haavad
Austraalia aborigeenid kasutasid haavade raviks ja nakkuste vältimiseks eukalüpti lehti. Täna võib lahjendatud õli kasutada nahal põletike vastu võitlemiseks ja paranemise soodustamiseks. Saate osta eukalüptiõli sisaldavaid kreeme või salve. Neid tooteid võib kasutada kergete põletuste või muude vigastuste korral, mida saab kodus ravida.

5. Hinga rahulikult
Hingamisteede haigusi, nagu astma ja sinusiit, võib aidata auru sissehingamine koos eukalüptiõli lisamisega. Õli reageerib limaskestadega, mitte ainult ei vähenda lima, vaid aitab seda lahti saada, et saaksite seda köhida.

Samuti on võimalik, et eukalüpt blokeerib astma sümptomeid. Teisest küljest võib see inimestele, kes on eukalüpti suhtes allergilised, halvendada nende astmat. Vaja on rohkem uuringuid, et teha kindlaks, kuidas eukalüpt mõjutab astmahaigeid.

6. Kontrolli veresuhkrut
Eukalüptiõlil on potentsiaal diabeedi raviks . Kuigi me ei tea praegu palju, usuvad eksperdid, et see võib mängida rolli suhkruhaigete veresuhkru alandamisel.

7. Rahustage huuleherpeseid
Eukalüpti põletikuvastased omadused võivad leevendada herpese sümptomeid. Eukalüptiõli määrimine külmavillile võib vähendada valu ja kiirendada paranemisprotsessi.

Võite osta käsimüügist ostetavaid palsameid ja salve külmetushaavade jaoks, mille toimeainete loetelus kasutatakse eeterlike õlide, sealhulgas eukalüpti segu.

8. Värskenda hingeõhku
Rahapaja pole ainus relv haiseva hingeõhu vastu. Antibakteriaalsete omaduste tõttu saab eukalüptiõli kasutada ebameeldiva suulõhna tekitavate mikroobide vastu võitlemiseks. Mõned suuveed ja hambapastad sisaldavad toimeainena eeterlikku õli.

Võimalik, et eukalüptitooted võivad samuti aidata vältida hambakatu kogunemist hammastele ja igemetele, rünnates hambaid lagunemist põhjustavaid baktereid.

9. Leevendage liigesevalu
Uuringud näitavad, et eukalüptiõli leevendab liigesevalu. Tegelikult sisaldavad seda eeterlikku õli paljud populaarsed käsimüügis olevad kreemid ja salvid, mida kasutatakse valu leevendamiseks sellistes tingimustes nagu osteoartriit ja reumatoidartriit.

Eukalüptiõli aitab vähendada valu ja põletikku, mis on seotud paljude haigustega. See võib olla kasulik ka seljavalusid põdevatele inimestele või liigeste või lihaste vigastustest toibuvatele inimestele. Rääkige oma arstiga, kas see võib teile sobida.

 

Ettevaatust: