“Mul on nii valus!”

Ma kuulen vähemalt kord nädalas, et “mul on nii valus, Pille, palun aita!”

Ma ei osanud iial arvata, et meie kaasaegne meditsiinisüsteem ei suuda leida põhjust inimeste pidevale füüsilisele valule. Vaimsest valust räägime teine kord.
Vähemalt kord nädalas pöördub minu poole inimene, kes ütleb, et ta ei saa voodist püsti või jalad ei kanna või terve keha valutab. Kui uurin, et kas arsti juures käidud, siis öeldakse, et juba mitu aastat. Siis uurin, et mis rohtu on kirjutatud – antidepresantidest kuni kodeiinini välja ja vahepeal öeldakse, et söö mõlemaid. Kes ei tea, siis kodeiin on narkootiline aine ja see muutub veres morfiiniks. AD ja kodeiini kooslus mõjub laastavalt nii mõistusele, kui ka organismile. Olen seda ise näinud kõrvalt ja seda ei soovita kellelegi. 
Öeldakse ka, et inimesel on fibromüalgia. See on karm diagnoos, aga kui uurin, et kust tuleb selline diagnoos, siis enamasti öeldakse, et arst ei osanud muud seletust leida. Fibromüalgial on kindlad puntkid, mis peaksid olema valusad ja muud sümptomid lisaks. Neid pole olnud tihtipeale inimestel. Üks arst ütles, et see on uus moehaigus. Soomes on neid diagnoose pandud väga palju. Kas see on õige? Ma ei usu. Kui inimesel on 2 aastat põletikunäitaja ja valud, siis on kuskil midagi valesti. Kõik muu veri on korras ja arstid on nõutud. Tihtipeale on käidud nii neoroloogi, reumatoloogi, kui ka ortopeedi juures. Kõik proovid on korras. Siis tulebki diagnoos – fibromüalgia ja hea, kui digilukku ei kirjutada “peast soe või vajab psühhiaatrilist abi”. On olnud ka selliseid juhtumeid.
Olles valudes koguaeg, siis see mõjub vaimselt ka. Tekib trots elu vastu ja mõtled, et miks mina. Nüüd ma oskan öelda, et kui kellelgi on selline olukord ja arstid on löönud käega, siis proovi elektriravi.
Kindlasti tekib paljudel küsimus, et mis see on ja kus seda saab. Minul on kõrvalt kogemus Bodytherapy-ga. Ma ei ole seal ise käinud, aga minu lähedane on. Ma olen näinud oma silmaga muutusi. Noor inimene ei liikunud enam ja iga liigutus oli piin. Googeldas ja leidis seljaravi. Pani aja ja läks kohale. Ülariided seljast ja viskas ennast elektrimatile pikali. Koduleht ütleb ravi kohta nii: “StimaWELL® süsteem on välja töötatud spetsiaalselt seljaprobleemide raviks. Stimulatsioonimati abil toimub rahustava soojuse ja õrnade dünaamiliste madalsageduslainete ainulaadne kombineeritud koosmõju. Seejuures saab StimaWELL® süsteemi kasutamisel valida valuteraapia, lihaskonna tugevdamise või lõdvestava madalsagedusmassaaži funktsioonide vahel.
Erinevate programmide kombineerimine annab võimaluse väga erinevateks teraapiateks.”
Ütlen ausalt, et ma ei uskunud sellesse eriti, aga lootus sureb viimasena. Kui oli käinud ära ravil, siis uurisin, et no kuidas on olla. Tema esimene reaktsioon oli “ma saan kummardada”. Ta ei saanud seda üle aasta aja. Uurisin ka, et kas oli valus. Ta ütles, et ei. Ta keha oli valuga harjunud ja füsio imestas, et nii suured numbrid on juba masinal ja grammigi valus pole. 
Kuna seal on tööl inimesed, kes tunnevad oma eriala, siis füsio soovitas EMS-treeningut. Jälle tundus uus asi ja andsin hoogu juurde, et muidugi proovigu. See on siis selline trenn, et pannakse selga spetsiaalne ülikond, saad elektrivoolu juhtmete abil kehale ja hakkad harjutusi tegema. Alguses aeglaselt ja järjest vastavalt enda enesetundele. 20 minutit on üks trenn ja see aeg võrdub 3-4 tunniga jõusaalis. Kui inimene oli 3-4x ära käinud EMS-is, siis nägin, et keha kuju on muutunud ja ta ei kõnni enam nii vildakalt. Isegi poe kotte tassis ja ei saanud arugi, et midagi valutaks. See kõik oli ja on alles algus. Ma mõistan, et kõik ei saa lubada endale sellist ravi, aga kui vähegi, siis mine ja räägi neile oma mure. Sa saad abi.
Nüüd on kohe käidud 10x ja ma näen, kuidas elukvaliteet on muutunud. Ta ei söö enam päevas kangeid valuvaigisteid ja ta elab. 
Ma ei taha seda postitust teha kui reklaami, aga see on lihtsalt minu lähedase kogemus ja ma loodan, et see võib ka Sind aidata. 
Täpsemalt võid lugeda https://www.bodytherapy.ee/. 
Kindlasti on teisi asutusi ka, aga minul on kogemust sellega. 

Ole terve!

Jaga seda postitust

Share on facebook
Share on print
Share on email

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

error: Sisu on kaitstud!
0
    0
    Ostukorv
    Sinu ostukorv on tühiPoodi tagasi