Matslikkus

Ma olen kasvanud perekonnas, kus pole olnud karjumist ja kahemõttelisi nalju. Ei olnud haiget tegemist ega roppusi. See töö on viinud mind kokku inimestega, kellega suheldes mõtlen, et kuidas saab olla keegi sellise suuvärgiga. Ma ei saa öelda, et asi on hariduses või perekonnast, vaid mõistan, et see on harimatus.

Kui minu poole pöördub klient tekstiga “kle, teeb tööd ka v ns passime v”, siis tuletan kiirelt meelde, et ma ei ole sõber talle. Kõigest võhivõõras, kellelt tema palub abi. Ma võin olla paljude jaoks sõber, kuna loete iga hommik mu kirjutisi, aga tegelikult tunnevad mind vähesed. Kas Sa üldse tead kus linnas ma elan? Enamasti ei. Seega oleme tuttavad, kolleegid või lihtsalt võhivõõrad.

Minu jaoks on ka täiesti välistatud must huumor. Seda kohtab palju grupis. Alles oli juhus, kus inimene palus abi vererõhu kohta ja üks härra kommenteeris “a mis sa ikka rohtu võtad, varsti kärvad nii kui nii ära”. Mida pidi tundma inimene, kes tuleb gruppi abi otsima ja siis arvab üks härra, et ta on jube vaimukas. Eemaldasin ruttu kommentaari, kuna see polnud eetiline. Tihti tuleb kommentaari autor lisaks veel mulle hüppama, et meil on sõnaõigus. Muidugi on, aga kui riivatakse niigi mures inimese tundeid ja tehakse enesetunne veel halveks, siis on tunne, et minu kohustus on sekkuda.

Vahel mõtlen, et äkki mina olen liiga korralik ja selline nähvamine, ülbitsemine, musta huumori tegemine ongi normaalne? Või tõesti on asi selles, et kui mats üks inimene suudab olla. Meis kõigis on see matslik pool olemas, aga kas on vaja suud alati pruukida ja näidata seda vastikut poolt? Ma ei tea.

Jaga seda postitust

Share on facebook
Share on print
Share on email

4 Thoughts on “Matslikkus

 1. Olen ka taolist teemat mõlgutanud. On üks niisugune ütlus, et küürakat parandab vaid haud. See on õiglane lohutus. Me ei saa sellise suhtumisega mõtlejat muuta. Seepärast nii eemaldumine kui eemaldamine ongi auväärt lahendus. Ja püüame ise üle olla. Sest me oleme seda väärt. Muide see kass on ikka äärmiselt maru karvajalg.

 2. Iga inimene on erinev,minu tutvuskond on väga kirju,enamasti olen proovinud nendega ühel lainel olla,kuigi see on raske.Proovin ikka iseendaks jääda ja üritan kõigis ikka head näha.Kui olen positiivne ja proovin inimestes head näha,tunnen ,et ka nemad on proovivad tätsa ok olema,kuigi on ka neid ,kellel meeldib kohe teistele haiget teha,kurb.

 3. Ma olen päris pika elu elanud ja kohanud igasuguseid inimesi kahjuks pean nentima et haridus matsi ei riku. Palju oleneb ka lastetoast, keskkonnast kust ta oma kogemused ja käitumisoskused saab. Kahjuks nii on. Lihtsalt ignoreerida ega muu ei aita

 4. Tõesti kurb,et mõned inimesed ei mõtle üldse,mida nad suust välja ajavad. Olen kasvanud üles katkises kodus ja tean,kuidas sõnad võivad haiget teha! Olukordi on ernevaid,kuid tuleb jääda taktitundeliseks ja hoolivaks.
  Ära tee teisele seda,mida sa ei taha,et sulle tehakse!
  Edu sulle Pilleke ja suured tänud!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

error: Sisu on kaitstud!
0
  0
  Ostukorv
  Sinu ostukorv on tühiPoodi tagasi